Genel Bilgiler

 

- Bala Couture’a ait olan www.balacouture.com internet sitesini kullanmaya devam ettiğiniz sürece aşağıda belirtilen şart ve koşullara uymayı kabul etmiş sayılırsınız.

- Bu şart ve koşullar www.balacouture.com websitesinin alt bannerında yer alan ‘Müşteri Hizmetleri’ nin altındaki ilgili sözleşmelerle bu web sitesini kullanan siz değerli kullanıcımızın dikkatine sunulmuştur.  

- Bu şart ve koşulların herhangi bir bölümünü veya maddesini kabul etmiyorsanız lütfen bu web sitesini www.balacouture.com kullanmayınız.

- Kullanmakta olduğunuz bu web sitesinde yer alan içerik bilgileri bilgi edinme amaçlı verilmemiştir. Bu içerik bilgilerini Balâ Couture istediği zaman haber vermeden değiştirebilir. Bu web sitesi kullanıcılarının kullanım tercihlerini belirlemek için çerezler kullanmaktadır.

- Balâ Couture ya da üçüncü kişi ve kurumlar bu web sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve performansıyla ilgili bir garanti vermemektedirler. Bu web sitesini kullandığınız zaman bu web sitesinde yer alan bilgi ve belgelerin hatalı ya da eksik olabileceğini kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesinde yer alan bu bilgilerdeki eksikliklerden veya hatalardan dolayı oluşabilecek zararlardan Balâ Couture sorumlu tutulamaz.

 

Sipariş ve Teslimat

 

- Balâ Couture ‘e ait Online Mağaza’dan elektronik ortamda vermiş olduğunuz sipariş sonrası, ödeme alındıktan ve sipariş bilgileriniz doğrulandıktan sonra tarafınıza bir onay e-maili gönderilir.

- Siparişlerinizin Balâ Couture tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Vermiş olduğunuz bilgilerin eksikliğinden ya da internet sitesindeki bir takım hatalı bilgilerden dolayı siparişler Balâ Couture tarafından reddedilebilinir.

- Saat 17.00’ den sonra verilen siparişler ertesi gün, cumartesi ve pazar günü verilen siparişler pazartesi günü işleme alınır. 

- Elektronik ortamda sipariş formu doldurarak alışverişe başladığınız zaman Balâ Couture ile sözleşme yapmış oluyorsunuz. Böylelikle kayıtsız şartsız  işbu web sitesinde yer alan satış ve hizmetlerle ile ilgili tüm sözleşme ve hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

- Balâ Couture’a ait bu web sitesi üzerinden yapacağınız tüm online alışverişleriniz prensip olarak sipariş üzerine hazırlanmakta olup , internet sitemizdeki elbise modelleri üzerinden vermiş olduğunuz siparişler, size ( kişiye) özel olarak üretilmektedir.

- Sipariş edeceğiniz ürünlerin temel özellikleri ilgili ürünün satış sayfasının altındaki ‘Ürün Özellikleri’ sekmesinin altında yer almaktadır. www.balacouture.com web sitesinde satılan ürünler; kullanılan elektronik cihaza, internet tarayıcısına ve ekranına göre görüntü ve renk açısından gerçek ürünlerden farklılık gösterebilir.

- Teslim süresi siparişi verilen modele göre 7 ilâ 30 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

- Her bir ürün için teslimat bilgisi, ilgili ürünün satış sayfasındaki  ‘Ürün Özellikleri’ sekmesinin altında yer almaktadır.

- Size ( kişiye ) özel olarak hazırlanacak olan bu ürünler yeniden satılabilir özelliğini kaybettiği için bu ürünlerin iade ve değişimi yoktur.

- Stokta bulunan sınırlı sayıdaki ürünlerimizden veya indirimde bulunan ürünlerimizden sipariş verilmiş ise bu ürünler en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. Bu ürünlerin teslimat süreleri ile ilgili bilgileri ilgili ürünün satış sayfasındaki  ‘Ürün Özellikleri’ sekmesinin altında bulabilirsiniz.

- Siparişiniz kargoya verildikten sonra ürünlere ilişkin kargo takip numaranız tarafınıza bildirilecektir. Kargo ücretleri alıcıya aittir.

- Yurt dışından verilen siparişler için teslim süresi modele bağlı olarak 7 ilâ 30 iş günüdür. Bu süre siparişin kargoya verildiği süredir.  www.balacouture.com adresinde görülen fiyatlara yurtdışı kargo gönderim bedeli ve gümrük vergileri dahil değildir.

- Yurt dışından verilen siparişlerde kargo gönderim bedeli alıcıya (müşteriye) aittir. Bulunduğunuz ülke tarafından belirlenmiş ve ödenmesi gereken ek ücretler ortaya çıkabilecek olup Balâ Couture bunlardan sorumlu değildir.

- Gümrük veya herhangi bir harç bedeli gibi gönderim veya ülkeden kaynaklanan vergilerin tamamı alıcıya( müşteriye ) aittir. Yurtdışı siparişlerinde değişim ve iade yoktur. Uluslararası hukuktan kaynaklanan ve ülkeye göre değişen sebeplerle kusurlu bir sebepten herhangi bir değişim veya iade mecbur olursa ve satıcı bunu onaylarsa, geri iade gönderim, kargo, gümrük ve harç masrafları gibi tüm faturalı bedeller ürünün iade bedelinden düşülür. Yurt dışı siparişlerin gönderiminde kargodan ve gümrüklemeden oluşabilecek gecikmelerden ötürü Balâ Couture sorumlu değildir.

Firmamız Türkiye içinde Yurtiçi Kargo ile yurt dışında ise UPS kargo  ile çalışmaktadır. Siparişlerinizin teslim tarihi , ödeme yaptığınız ya da siparişinizi onayladığınız tarihten itibaren 3 ilâ 30 iş günüdür. Kargo teslimat süresi bu sürenin dışındadır.                                                                                                                                                                                     

 

Değişim ve İade


- Balâ Couture; satın almış olduğunuz değişime uygun olan kullanılmamış ürünlere ilişkin değişim taleplerinizi, ürünlerin tarafınıza teslim edildiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak bildirmeniz durumunda kabul etmektedir. Değişime uygun ürünlerin bilgisi ‘Ürün Özellikleri’ sekmesinin altında yer almaktadır.

- Ancak yapmış olduğunuz online alışverişler sipariş üzerine hazırlandığından dolayı bu ürünlerin değişim ve iadesi mümkün değildir.

- Müşterilerimizin isteği doğrultusunda yapılan kişiye özel siparişlerin de değişim ve iadesi yoktur.

- Ürünler kişiye özel olarak hazırlanacağı için online olarak verilen siparişlerde alıcının beden ölçülerini tam ve eksiksiz olarak belirtmesi gereklidir. Bu konuda yardım almak için Alıcı istediği zaman Balâ Couture ile iletişime geçebilir. Bu sebeple gönderilen ürünlerin ‘beden uyumsuzluğu’ gerekçesi ile iade ve değişimi kabul edilmeyecektir.

- Değişimi talep edilen ürünler, gönderildiği şekilde, ayıpsız ve orijinal paketi / aksesuarları ile birlikte, kullanılmamış ve yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemiş olması durumunda iade edilebilir. Ürün koruma bandının sökülmesi, kesilmesi ya da hasar görmesi durumunda ürünlerin kullanılmış olduğu ve cayma hakkından feragat olunduğu varsayılacaktır. Hatalı veya ayıplı ürünler için ise teslim tarihinden itibaren 3 gün içerisinde Balâ Couture’ye [email protected] adresine yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

- Zarar görmüş paket durumunda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini Alıcı istemelidir. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Zarar görmüş paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Balâ Couture’ e  [email protected] adresine tutanak ile birlikte bir email atarak bildirilmelidir.

- Değiştirmek istediğiniz ürünlere ilişkin kargoların, ürünler Balâ Couture’ye ulaşana kadar sizin sorumluluğunuzda olduğunu ve iade kargo gönderim bedelinin tarafınızdan ödenmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. İade kargonuz elimize ulaştığında, ürün  ilgili departman tarafından incelendikten sonra size talebinize ilişkin bir onay maili gönderilecektir. Tüm haklı taleplerin değişim işlemi 15 iş günü içinde tamamlanacaktır.

- Tüm değişim talepleriniz için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR